Bemowo Boxing Event 2 charytatywna gala FILM

Bemowo Boxing Event 2 charytatywna gala FILM

25 listopada odbyła się charytatywna gala bokserska „Bemowo Boxing Event II”.

Organizatorzy zachęceni zeszłorocznym sukcesem i frekwencją postanowili „iść za ciosem”.

Ubiegłoroczne zmagania to przede wszystkim rywalizacja zawodników na co dzień trenujących w KB Legia, którzy konfrontowali się z pięściarzami z innych klubów z Mazowsza.

Wyróżniającym się zawodnikiem okazał się Kuba Dobrzyński, który obecnie jest pięściarzem zawodowym.

Ideą przyświecającą organizatorom gali jest, obok oczywiście spełnienia funkcji charytatywnej, ukazanie boksu, jako dyscypliny sportu, niosącej za sobą szlachetne wartości.

Szermierka na pięści to przede wszystkim pozytywna rywalizacja w oparciu o jasne i klarowne zasady, a wszystko to oczywiście w powiązaniu z szacunkiem do przeciwnika.

Dochód z edycji odbywającej się w 2016 roku przekazano na Dom Dziecka nr 4, który mieści się przy ulicy Kontuszowej w Warszawie.

W tegorocznej edycji, jedną z atrakcji, był udział zawodników z zagranicy, przede wszystkim z włoskiego klubu Boxe Madone, z którym Klub Bokserski Legia współpracuje ściśle od jakiegoś czasu.

Tak jak w ubiegłorocznych zmaganiach zobaczyć można było walki zawodników trenujących rekreacyjnie oraz czynnych zawodników pięściarstwa.

Były także liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, w których można było wygrać interesujące nagrody.

Największą gratką dla kibiców była oczywiście rywalizacja włosko- polska. Pięć walk zawodników włoskich rywalizujących z przeciwnikami z Polski dostarczyło wielu emocji i entuzjazmu na trybunach. Pojedynki były niezwykle zacięte, co tyko potwierdza dobrą relację i komunikację między trenerami obydwu obozów, jeśli chodzi o zestawienie par tych rywalizacji.

Galę poprowadzili Albert Sosnowski i Marcin Czerwiński, którzy wcielili się także w role prowadzących licytacje, z których dochód został przekazany na cele charytatywne.

Galę swoją obecnością zaszczycili tak znane osobistości ze środowiska boksu jak medaliści olimpijscy Kazimierz Szczerba, Henryk Petrich, Adam Kozłowski, mistrzyni świata Ewa Brodnicka, a także szereg pięściarzy zawodowych m.in. Norbert Dąbrowski, Jordan Kuliński, Kuba Dobrzyński czy Rafał Grabowski.

Dochód z imprezy zostanie przekazany 15- letniemu chłopakowi z Bemowa, borykającemu się z autyzmem.

W tym miejscu podziękowania należą się sponsorom gali a także osobą, które uczestniczyły w licytacjach i wszystkim, którzy wsparli imprezę poprzez kupno biletów.

Administrator BokserClose
Join me: