Treningi bokserskie = zacznij od dzisiaj nie czekając do nowego roku

Treningi bokserskie = zacznij od dzisiaj nie czekając do nowego roku

Zapraszamy na indywidualne i grupowe zajęcia bokserskie do KB Legia ul. Waldorffa 31 Warszawa
Michał – 791 496 991
Przykładowy trening z podopiecznymi Piotrek ( staż treningowy 1,5 roku ) i Jarek 2 miesiące.
Obaj panowie złapali bokserskiego bakcyla.


Boks jest moja pasją, którą staram się zarażać innych ludzi. Moja kariera zawodnicza w boksie olimpijskim to starty w różnych zawodach bokserskich także sukcesy medalowe w Pucharach Polski.
Ponadto pomagałem jako sparingpartner wielu zawodowym pięściarzom.
Mój warsztat instruktora staram się na bieżąco aktualizować o najnowszą metodykę pracy z zawodnikami, jaką zaobserwowałem u najlepszych polskich trenerów. W tej kwestii nie ograniczam się tylko do krajowej sceny. Miałem okazję zapoznać się z metodami treningowymi stosowanymi za granicą m.in. we Włoszech. Każde zajęcia, prowadzone przeze mnie, są dla mnie kolejnym doświadczeniem. Sukces mojego podopiecznego jest także moim sukcesem, który gwarantuje połączenie wspólnej determinacji trenera i zawodnika.

Motywacja to główna cecha podczas zajęć bokserskich, którą próbuję wzbudzić w podopiecznym.
Zdaję sobie sprawę z faktu, iż właściwy dobór bodźców motywujących do sfery charakterologicznej trenującego jest gwarantem systematyczności i harmonijnemu rozwijaniu umiejętności zawodnika.
Program treningowy w sposób indywidualny i profesjonalny dobieram do potrzeb trenującego, tak by osiągnął w możliwie najkrótszym czasie cel finalny ( np. zmniejszenie masy ciała, zwiększenie dynamiki, siły, wytrzymałości, start w zawodach itp . ) .

Przykładowe elementy treningu:
rozgrzewka – podczas której trwa nauka odpowiednich ruchów bokserskich, które pomagają zapamiętać pewne sekwencje ruchów przydatnych w późniejszych fazach treningu. Ale przede wszystkim przygotowuje mięśnie do późniejszego wzmożonego wysiłku

tarczowanie – metoda treningowa utrwalająca różne kombinacje ciosów w zależności od stopnia zaawansowania. Efektywny element treningu przyśpieszający naukę określonych elementów. Bezpośrednia relacja z trenerem pozwala mu na korekty wad w technice u trenującego.

Dodatkowa mobilizacja – trenując w KB Legia ul.Waldorffa 31 dostaniesz szansę zweryfikowania umiejętności na galach bokserskich, ( walki rekreacyjne dla osób którzy bawią się boksem i nie tylko )
” Bemowo Boxing Even gala charytatywna ” których właśnie KB Legia jest współorganizatorem.

Współpraca ze mną to głównie:

1. Rozwiązanie oparte na krótkich planach treningowych, które pozwolą przyśpieszyć efektywnie proces treningowy.

2. Plany żywieniowe oparte na sprawdzonych przepisach, adekwatnie dopasowane do wymierzonego celu.

3. Pozytywna kreacja środowiska treningowego oraz atmosfery treningu, głównie poprzez wytworzenie koleżeńskich więzi w relacjach trener- podopieczny.

4. Racjonalne podejście do korekty błędów tak by nie zniechęcić trenującego, za pomocą tylko konstruktywnej krytyki oraz natychmiastowej reakcji na błąd techniczny (zastosowanie metody audiowizualnej tak by trenujący mógł „z innej perspektywy” zauważyć swoje braki).

5. Urozmaicenie metodyki treningowej, eliminującej stan znużenia aktywnością sportową

Administrator BokserClose
Join me: