Przejdź do treści

Trenerzy

Trener boksu Michał

Michał Prusak

Rozpoczął treningi bokserskie w 2006 r. i jako zawodnik KB Legia stoczył ok. 30 walk w boksie olimpijskim, zdobywając medale w pucharze Polski.

Od 2012 r. pełnił funkcję instruktora boksu w KB Legia, mozolnie budując doświadczenie. W 2016 r. został asystentem trenera Kazimierza Szczerby, dwukrotnego medalisty igrzysk olimpijskich, z którym prowadził grupy zawodnicze KB Legia. Uzyskał tytuł trenera boksu II klasy w 2019 r., po czym samodzielnie objął opieką grupy zawodnicze, wychowując przy tym medalistów Mistrzostw Polski.

Na co dzień pracuje nie tylko z zawodnikami na wysokim poziomie bokserskim, ale również z osobami, które za pomocą rekreacyjnych treningów boksu pragną zredukować tkankę tłuszczową i poprawić ogólną sprawność fizyczną, dobrze się przy tym bawiąc.

Pasjonuje się boksem i stale rozwija swój warsztat trenerski, ucząc się od najlepszych fachowców w Polsce, m.in. medalistów olimpijskich. Odbywał szkolenia w zaprzyjaźnionych klubach na Ukrainie i we Włoszech, m.in. pod okiem byłego zawodowego mistrza świata Wjaczesława Senczenki. 

Współorganizator gal bokserskich Bemowo Boxing Event, na których ludzie trenujący boks rekreacyjnie oraz zawodnicy boksu olimpijskiego zdobywają cenne doświadczenie w rywalizacji sportowej.