W obecnych czasach coraz więcej ludzi, a co gorsze dzieci, prowadzi siedzący tryb życia. Prowadzi to nieuchronnie do otyłości, która może być źródłem poważnych problemów ze zdrowiem i rozwinięcia się takich groźnych chorób jak cukrzyca czy choroba wieńcowa. Środkiem zapobiegawczym, obok zdrowej diety jest sport, a strzałem w dziesiątkę będzie wybór treningów bokserskich. Ćwicząc boks, angażujemy całe ciało, dzięki czemu rozwijamy mięśnie równomiernie, pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej i tryskamy zdrowiem. A co najlepsze wzmacniamy także umysł i zyskujemy pewność siebie. Jakie jeszcze korzyści płyną z treningu bokserskiego?
Uczy dyscypliny.
Trening wymaga siły psychicznej i fizycznej. Dzieci pokonując kolejne sportowe wyzwania, wzmacniają swoje charaktery i ćwiczą silną wolę, dobrze się przy tym bawiąc.
Uczy samoobrony.
Najważniejszą umiejętnością w boksie jest obrona, a dopiero później atak. Dlatego zaczynając przygodę z boksem, uczymy się przede wszystkim skutecznych technik obronnych.
Znacznie poprawia pewność siebie.
Trenując i pokonując kolejne wyzwania, dzieci nabierają większej pewności siebie. Wiedzą, że potrafią pokonać trudności, stawić czoła trudnej sytuacji i osiągnąć sukces.
Wzmacnia zdrowie i poczucie odpowiedzialnoci za nie.
W zdrowym ciele zdrowy duch. W trakcie przygody z boksem dzieci zaczynają rozumieć, że mają realny wpływ na swoje zdrowie, kondycję, dyspozycje w sporcie i samopoczucie. Dzięki temu doceniają również zalety zdrowej diety.
Rozwija umiejętności społeczne, buduje więzi wśród rówieśników.
Boks to sport indywidualny, ale stwarza szansę na nawiązywanie nowych znajomości z rówieśnikami. Jeśli młody bokser zdecyduje się brać udział w turniejach i zawodach, pozna również dzieci z innych klubów.