Przejdź do treści

5 powodów, dla których kobiety powinny trenować boks.

Boks, ze względu na walkę w ringu, niesłusznie postrzegany jest jako sport męski. Tymczasem coraz więcej kobiet decyduje się podjąć treningi bokserskie. Zastanawiasz się jakie czerpią z tego korzyści? przeczytaj poniższy wpis a uzyskasz odpowiedź

Nie musisz walczyć, ani nawet mieć kontaktu z przeciwnikiem.

Starty w zawodach, sparringi, walka nie są konieczne, by poznać boks i czerpać z niego radość. Możesz trenować bezkontaktowo, wyłącznie w celu poprawy kondycji fizycznej, spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej, wzmocnienia ciała i odpoczynku, zabawy po ciężkiej pracy umysłowej. Trening bokserski angażuje wszystkie mięśnie ciała, przez co jest świetnym wyborem, by utrzymać dobrą, ogólną sprawność fizyczną. Często pomaga także w ćwiczeniach innych dyscyplin sportowych jako uzupełnienie treningu motorycznego. Boks trenuje na przykład Iga Świątek.

Zredukujesz tkankę tłuszczową, poprawisz siłę i kondycję.

Jeśli sądzisz, że wystarczy pobiegać godzinę, aby zyskać sportową sylwetkę i wymienione wyżej cechy, jesteś w błędzie. Najlepszy dla ciała są ćwiczenia aerobowe (np. bieganie jednostajnym tempem), beztlenowe (np. sprinty) i ogólnorozwojowe wszystkich partii mięśni. Odpowiednio poprowadzony trening bokserski zawiera wszystkie te elementy. 

Wzmocnisz wszystkie mięśnie.

Twoja sylwetka nabierze sportowego, smukłego wyglądu, a mięśnie siły, ale nie musisz obawiać się o ich przerost.

Boks to wszechstronny trening całego ciała.

Wytrenujesz nie tylko mięśnie rąk, ale przede wszystkim nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Trening bokserski obejmuje treningi siłowe, wytrzymałościowe, kondycyjne. 

Zyskasz pewność siebie

Opanowując techniki bokserskie, jak wyprowadzać szybkie i silne ciosy, wykonywać uniki wyładujesz negatywne emocje i zyskasz pewność siebie.

Poprawisz nastrój.

Trenując boks, organizm wytwarza endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Dzięki wysiłkowi fizycznemu rozładujesz stres i poprawisz swój nastrój oraz komfort życia.

Jeśli fitness albo siłownia Cię nudzą odwiedź nas i spróbuj boksu! Treningi w naszym klubie to świetna zabawa w kobiecym gronie. Zapraszamy na treningi boksu dla kobiet we wtorki i czwartki w godzinach 18:10 – 19:10. Klub sportowy Warszawski Boks, ul. Piaskowa 3 w Warszawie (okolice CH Arkadia).