Przejdź do treści

Gdzie odbywają się pojedynki bokserskie – TOP3

Starcia najlepszych bokserskich osobistości elektryzują cały sportowy świat. Nie dziwi zatem fakt, że przeważanie odbywają się one w miejscach, które dla znawców tematu nie są anonimowe. Gdzie zatem najczęściej dochodzi do walk, które już na zawsze zapisują się w annałach bokserskich? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

Boks to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych dyscyplin na całym świecie. Doskonale widać to po liczbie organizowanych gal bokserskich i po tym jak świat praktycznie wstrzymuje oddech w chwilach, gdy do ringu wychodzą takie postaci jak chociażby  Tyson Fury,  Anthony Joshua czy Oleksandr Usyk. W jakich więc miejscach dochodzi do starć, w których stawką są najważniejsze bokserskie tytuły? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Wyjazdy na boks do Londynu

Gospodarzem wielu najważniejszych gal bokserskich jest Londyn. Taki stan rzeczy nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ mowa tutaj o stolicy kraju, z którego pochodzi wielu znakomitych zawodników. W ostatnich latach prym w mieście nad Tamizą wiodą obiekty z gruntu rzeczy przystosowane do uprawnia innych dyscyplin sportu, a mianowicie piłki nożnej. Oczywiście za takim wyborem stoi ich pojemność umożliwiająca podziwianie walk na żywo dziesiątkom tysięcy kibiców. I tak chociażby w lipcu 2021 roku pojedynek, w którym naprzeciw siebie stanęli Tyson Fury oraz Dereck Chisora gościł na stadionie Wembley, czyli miejscu, które ma szczególnie znacznie dla piłkarskiej reprezentacji Anglii.

W największym mieście Anglii i Wielkiej Brytanii do topowych starć bokserskich dochodzi często także w O2 Arenie. Tam do ringu stawał m.in. Bułgar Kubrat Pulew.

Walki w Nowym Jorku

Oczywiście w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również Nowego Jorku, gdzie przez lata odbywały się najważniejsze bokserskie pojedynki. Lokalizacja ta również nie jest przypadkowa, warto bowiem wiedzieć, że Nowy Jork to miasto, które wywiera wpływ praktycznie na każdą sferę ludzkiego życia. W mieście znanym chociażby z niezwykle bogatego Manhattanu gale bokserskie organizowane są m.in. przez Barclays Center na Brooklynie. To właśnie tam rozstrzygały się m.in. losy pojedynku Deontaya Wildera z Robertem Heleniusem.

Arabia Saudyjska

W TOP 3 miejsc, gdzie odbywają się starcia bokserskie postanowiliśmy umieścić również Arabię Saudyjską. Łatwo domyślić się, że wielu z Was będzie zdziwionych właśnie takim wyborem. Należy jednak uczciwie przyznać, że wielkie wydarzenia sportowe coraz częściej goszczą na Bliskim Wschodzie. Wystarczy wspomnieć, że ostatnie piłkarskie mistrzostwa świata odbyły się właśnie w Katarze. 

Z kolei to Królestwo Arabii Saudyjskiej gościło jedną z największych gal bokserskich w ostatnich latach. Mowa tutaj o imprezie z sierpnia 2022 roku, kiedy to na  ringu na stadionie Superdome w Dżuddzie lepszy od  Anthony’ego Joshuy okazał się Ołeksandr Usyk, który tym samym obronił mistrzowskie tytuły w wadze ciężkiej

Wakacje z boksem w tle

Oczywiście do wspomnianych miejsc zawsze wybrać możecie się na wakacje. Istnieje spora szansa, że prędzej czy później w którymś z tych miast ponownie dojdzie do skrzyżowania rękawic najlepszych bokserów świata. Dzięki temu zyskacie niepowtarzalną szansę na obejrzenie wyczynów swoich idoli na żywo. Dodatkowo każde z tych miejsc zapewnić Wam może sporo dodatkowych atrakcji i znakomitą bazę hotelową.

I tak np. w Londynie zatrzymać możecie się w hotelu Ibis Styles Heathrow, który będzie doskonałą bazą wypadową do zwiedzenia m.in. słynnej wieży zegarowej Big Ben, Opactwa Westminsterskiego czy Muzeum Historii Naturalnej. Z kolei, jeśli Wasz wybór padnie na Nowy Jork, to po zobaczeniu na własne oczy Empire State Building czy Rockefeller Center odpocząć możecie w hotelu Arlo Midtown Times Square.